ოპერაციების მენეჯმენტი
დეველოპერული პროექტის მართვა არის პროცესების უწყვეტი ჯაჭვი, რომლის თითოეული რგოლის სინქრონული და თანმიმდევრული მუშაობაც უზრუნველყოფს საბოლოო წარმატებას. ამ ჯაჭვის ნებისმიერი რგოლის სისუტემ კი შესაძლოა, მთელი პროექტი წამგებიანად აქციოს.
დამწყები დეველოპერისთვის უცნობია, ხოლო გამოცდილმა დეველოპერებმა კარგად იციან, რომ დეველოპერული პროექტის მართვა ერთმანეთზე გადაჯაჭვული მრავალი პროცესისგან შედგება.
პროექტის განხორციელება თანმიმდევრულად მიმდინარეობს თუ ქაოტურად, დიდწილად დამოკიდებულია იმაზეც, დროულად და სწორად ხდება თუ არა ინფორმაციების მიმოცვლა არქიტექტორსა და მშენებელს, იურიდიულ დეპარტამენტსა და მუნიციპალურ სამსახურებს, გაყიდვების სამსახურსა და ბუღალტერიას შორის.
ქაოტურმა კომუნიკაციამ შესაძლოა, კრიტიკული პრობლემები გამოიწვიოს. მაგალითად, უკვე აშენებული პროექტი არ შეეფერებოდეს თავდაპირველ ჩანაფიქრს, ცდომილება იყოს ნახაზებსა და დასრულებული ბინების ფართებს შორის, რაც მომხმარებლების უკმაყოფილებას, ფინანსურ თუ სამართლებრივ დავებს და კომპანიის იმიჯის მნიშვნელოვნად დაზიანებას გამოიწვევს, რის თავიდან არიდებასაც ნებისმიერი დეველოპერი ისურვებდა.
„დს - დეველოპერული სერვისების“ გუნდის უნიკალური მიდგომები უზრუნველყოფს სწორი ინფორმაციის მაქსიმალურად ეფექტურ და სწრაფ მიმოცვლას, ქვეკონტრაქტორების სწორ შერჩევას, დეტალურ ანგარიშგებას დამკვეთთან.

Operations Management
Management of real estate development project is a continuous chain of processes; the simultaneous and consistent flow ensures the final success. The weakness of any link in this chain can make the whole project unprofitable.
It is unknown to the novice developer, while perfectly known for the experienced ones that managing a development project consists of many interdepended processes.
Consistently or chaotically implementation of the project mostly depends on whether the information is exchanged in a timely and efficient manner between the architect and the constructor, the legal department and the municipal bodies, the sales and the accounting departments.
Chaotic communication can cause critical problems. For example, the final building may not be the same as the original project, there might be difference between the floor plans and the delivered apartment itself, which will lead to customer frustration, financial or legal disputes, and significant damage to the company's image, which any developer would be happy to avoid.
The unique approaches of the "DS - Development Services" team ensure the most efficient and rapid exchange of precise information, the correct selection of subcontractors, and detailed reporting to the customer.